296409200202856+ 4.생산 중지품
사양
| 준거규격 | JEDEC MO224 |
|---|---|
| 접속형태 |
Vertical |
| 타입 | Lever closed |
| 핀간격 [mm] | 0.600mm |
| 기판실장방법 | SMT |
| 극수 | 200 |
| 사용온도범위 |
-55℃ ~ 85℃
|
| 정격전류 (신호핀) | DC 0.3A/Contact |
| 정격전압 | DC 25V/Contact |
| 내전압 | AC 250Vrms、1min. |
| 포장 | Tray |
| Quantity per Package | 26 |
| 포장규격표 |
|
포장 사양
| 포장 | Tray |
|---|---|
| Quantity per Package | 26 |
| 포장규격표 |
|
엔지니어링 문서
카탈로그
평가시험보고서(Test Report)
평가시험보고서 검색Environmental data
| RoHS 규제 대응 | Yes |
|---|
FAQ
일람Please apply using the form below.
To Access the Test Report Search Page
Related Glossary
일람Abbreviation of Surface Mount Technology. A method of producing electronic circuits on a printed circuit board (PCB) by applying solder paste and placing components on the PCB's surface before the solder is melted in a reflow oven.

Protrusions made by an embossing work. On connectors, a cylindrical protrusion(s) formed on an insulator housing for positioning the connector on a board. Also known as pegs.
An insulating body or generic name for insulating materials constituting the outer shell of a connector that holds or accommodates contacts or post pins. It is also called a housing or mold.
Terminals, leads or pins contained in connectors, or also contacting part of the terminal/lead/pin. Metal parts or metallic portions responsible for conducting electricity when connectors are mated or connected. There are various kinds of contacts, such as tuning forks and bellows.